Darmowe porady rozwodowe
Rozwod-Warszawa.com.pl

Kredyt po rozwodzie

Kredyt po rozwodzie

Coraz więcej młodych ludzi bierze ślub. Chcąc być od nikogo niezależnym biorą kredyt na kilkanaście lat i budują własnym dom, czy kupują własne mieszkanie.

Wspólnymi siłami spłacają go, pracując po zdecydowanie więcej niż powinni. Dochodzi do takich sytuacji, że mają kredyt na kilkanaście lat, ale już po kilku latach małżeństwa przestali do siebie cokolwiek czuć i myślą nad tym, żeby wziąć rozwód. Jest to bardzo skomplikowana sytuacja.

Ludzie młodzi za szybko decydują się na ślub i na kredyt na dom lub mieszkanie

Szczególnie jeśli chodzi o podział majątku po rozwodzie. Do tego dochodzi dom, czy mieszkanie, które jest obciążone kredytem. Niestety, młodzi ludzie zbyt szybko decydują się na ślub, nie są oni jeszcze wtedy pewni, czy chcą z drugą osobą przeżyć całe życie.

Trzeba również zaznaczyć, że wiele par bierze ślub, bo taka jest moda i za tą modą niestety podążają. Z czasem jednak wychodzi na to, komu tak naprawdę na związku zależy, a ludzie stale pracujący na mieszkanie i na rodzinę zupełnie zapominają o najważniejszej rzeczy, mianowicie po co w ogóle to robią. Uczucie wygasa i dochodzi do coraz to większej liczby rozwodów.

Niestety zaniedbanie partnera i jego potrzeba jest coraz częściej spotykane, a każdy patrzy tylko żeby jak najwięcej zarobić. Jeśli miłość w związku nie przetrwa, ponieważ kredyt okaże się najważniejszy, każda ze stron nie obwinia siebie. A przecież każda osoba ze związku jest winna temu, że dochodzi do rozwodu.

Sprawa o podział majątku w sądzie rejonowym

Trzeba jednak pamiętać o tym, że sam rozwód nie orzeka o podziale majątku. Także jeśli chodzi o kredyt na dom. Sąd na rozprawie o rozwiązaniu małżeństwa o tym nie orzeka.

Małżeństwo podpisuje wszystkie potrzebne papiery w banku po to by wziąć kredyt. Sam rozwód nie świadczy o tym, że małżeństwo przestaje być dłużnikiem wobec banku. Po rozwodzie trzeba podzielić wspólny majątek oraz domu, czy mieszkanie, z kredytem. Trzeba zatem złożyć papiery w sądzie rejonowym o rozprawę o podział majątku. Sam rozwód nie jest tak skomplikowany. Do rozwiązania małżeństwa może dojść już na pierwszej rozprawie. Tak prosto w przypadku rozprawy o podział majątku już nie jest.

W szczególności wtedy, gdy oboje małżonków jest ze sobą skłócona. Należy zatem szukać jak najkorzystniejszego wyjścia z takiej sytuacji. Nie robi sobie pod górę i wspólnie dojść do kompromisu. Wiadomo, że każda sprawa jest inna, dlatego należy szukać sytuacji, która będzie dla obu stron jak najkorzystniejsza. Może być przecież tak, że jedna osoba z byłego związku zarabia zdecydowanie więcej i jest możliwość, że bank przepisze na nią cały kredyt, jeżeli się tylko na to zgodzi.

Nie ma lekarstwa na kredyt po rozwodzie, bo każdy rozwód jest z innej przyczyny i wymaga indywidualnego podejścia. Tylko od osób chcących podzielić się majątkiem i kredytem zależy to jak szybko sąd orzeknie wyrok i na jakich zasadach go orzeknie.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

O Agnieszka

Poza studiami prawniczymi zajmuję się również wystrojem wnętrz, który uprawiam czysto hobbystycznie.