Darmowe porady rozwodowe
Rozwod-Warszawa.com.pl

Rozwód z obcokrajowcem

Rozwód z obcokrajowcem

Rozwód z obcokrajowcem nie różnie się zbytnio od rozwodu rodakiem. Należy natomiast udowodnić to, że małżeństwo nie było fikcyjne, specjalnie zawarte na potrzeby obcokrajowca. Ponadto sprawa rozwodowa wygląda bardzo podobnie jak w przypadku małżeństwa z rodakiem.

Watro wspomnieć o tym, że najlepiej wystąpić o rozwód bez niczyjej winy. Wówczas postępowanie i rozprawa sądowa nie będzie trwać długo i mamy znaczne szanse na unieważnienie małżeństwa. Przed sądem trzeba oczywiście udowodnić też to, że doszło do całkowitego i trwałego rozpadu małżeństwa.

W innym przypadku sąd oddali pozew i nie otrzyma się rozwodu. Istotną kwestią podczas rozwodu z obcokrajowcem jest również to na jak długo została wydana karta pobytu dla obcokrajowca. Oczywiście, jeśli sąd orzekł, że doszło do trwałego i całkowitego rozpadu pożycia małżeńskiego, to obcokrajowiec może zostać w kraju tak długo, jak zezwala mu na to karta pobytu, nie musi od razu opuszczać kraju.

Kiedy wnieść pozew o rozwód z obcokrajowcem

Oczywiście istotną kwestią jest to kiedy składamy pozew o rozwód. Jeżeli osoba, z którą się rozwodzimy jest ciężko chora, lub jest ciąży, to sąd może od razu wycofać pozew ze względu na dobro osoby chorej, oraz przyszłego dziecka. Oczywiście uzyskanie rozwodu w takiej sytuacji jest możliwe, ale bardzo trudne.

W przypadku jeśli chodzi o rozwód z obcokrajowcem, to nie należy składać pozwu w czasie, gdy kończy mu się karta pobytu. Wówczas też mamy małe szanse na wygranie sprawy. Jeśli rozwód miałby wpłynąć negatywnie na małoletnie dziecko, wówczas sąd nie wyrazi zgody na rozwód i wycofa powództwo. Dlatego trzeba się jak najlepiej przygotować do rozwodu, zarówno ze strony mentalnej jak i psychicznej. Do tego należy przygotować swoje do tego swoje dziecko, które prawdopodobnie bardziej przeżyje rozwód od rodziców.

Małżeństwo fikcyjne z obcokrajowcem?

Coraz więcej obcokrajowców, chcąc opuścić własny kraj i dostać pozwolenie na pobyt w Polsce, chce zawrzeć związek małżeński z obywatelem Polski. Takie związki są nielegalne i tylko prowadzą do tego żeby obcokrajowiec nielegalnie dostał polski paszport.

Do tego płaci on swojemu małżonkowi za to na pewno jakieś pieniądze, więc mamy od czynienia z przestępstwem jakim jest łapówka. Dlatego podczas rozprawy sądowej trzeba udowodnić to, że związek małżeński nie był fikcyjny i rozwód jest tylko dlatego, że doszło do całkowitego i trwałego rozpadu współżycia małżeńskiego. Jest to dla sądu najważniejsza sprawa, bo w Polsce dochodzi do coraz więcej takich przypadków.

Trzeba także pamiętać o tym, żeby zachowywać się w sądzie jak najlepiej, odpowiadać konkretnie na pytania, nie kłócić się z nikim, być schludnie ubranym i sprawiać wrażenie osoby pewnej siebie, byle nie za pewnej siebie. To wszystko działać będzie tylko na naszą korzyść i sprawi, że cały proces rozwodowy szybko i co najważniejsze pozytywnie się zakończy.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

O Agnieszka

Poza studiami prawniczymi zajmuję się również wystrojem wnętrz, który uprawiam czysto hobbystycznie.